L, 8. juuli 10–16

Vanaautode näitus

10:00-15:30

Kõik suured ja väikesed tehnikasõbrad on oodatud Tasku juurde vanasõidukeid vaatama! Erinäolisi nelja- ja kaherattalisi saame uudistada tänu Lõuna-Eesti vanatehnikahuvilisi ühendavale klubile Levatek.

 

Päästetehnika väljapanek

Lõuna päästekeskus toob raualinlastele uudistamiseks päästeauto, mille meekond tutvustab ka kõike, mis auto peal leidub. Saame tutvuda uue paak-konteinerautoga ja vaadata, mida peidab endas olmekonteiner, mida kasutatakse metsapõlengute ja teiste suurõnnetuste korral päästemeeskonna nõupidamiskohana. Jagatakse ka ohutusalast infot ja meeneid!

 

Raualinna Rammumees

11:00

Kell 11 pakub Raualinnas põnevust tugevate meeste mõõduvõtt. Peeter Aan, Eesti üks tugevaimaid rammumehi aastatel 1999-2009 korraldab amatöörrammumeestele võistluse.

Võistlusele registreerumine e-maili teel või enne kella 11 kohapeal Tasku Riia tänava poolsel küljel.

Mini-rammumees

12:00

Lapsed on oodatud suurte rammumeeste kõrval osalema mini-rammumehe võistlusel! Väljakutsed on jõukohased nii poistele kui tüdrukutele. Registreerumine mõõduvõtule toimub vahetult enne võistluse algust Raualinnas kohapeal.

 

Fotograaf Jaak Jänes

 

 

Tartu Linnamuuseumi tegevusnurk „Keskaegne Tartu“

11:00-15:00

Tartu Linnamuuseumi eestvedamisel on Tasku aatriumis võimalik tutvuda Tartu linna maketiga, mis kajastab Tartu kesklinna piirkonda enne Teist maailmasõda. Avatud on meisterdamisnurk ja soovijatel on võimalik selga proovida keskaegseid riideid ning tutvuda ka teiste põnevate keskaegsete esemetega.

Plasku katuse külastused

10:00-16:00

Raualinna toimumise ajal kell 10-16 saab hansapäevade rüüs Tartut imetleda 50 m kõrguselt Plasku katuse vaateplatvormilt. Sooduspiletid on müügil hinnaga 1 €.

Kuni 7-aastased lapsed pääsevad katusele tasuta, kuid alla 16-aastastel on võimalik platvormi külastada vaid koos täiskasvanud saatjaga.